Jak obtížné je vyrobit světelný obraz?

14.6.2018

Hliníkový rám, nějaká ta světýlka a vytištěný obrázek. Je to všechno, co je potřeba k výrobě světelného obrazu, anebo je produkce obrazů mnohem komplikovanější? 

 

Ačkoli na první pohled vypadá světelný pohled jako vcelku jednoduchý výrobek, můžeme garantovat, že ve skutečnosti je jeho výroba a hlavně technické řešení pěkně náročné. Asi nejobtížnější úkol představuje dosažení rovnoměrného podsvícení celé plochy obrazu bez toho, aby byly vidět jednotlivé světelné body. Zkrátka nestačí vzít jenom nějaké LED pásky, které se přilepí k podkladu. Je zejména potřeba, aby LED osvětlení distribuovalo světlo zcela stejnoměrně, ale současně dostatečně intenzivně!  

 

Samotný rám musí umožňovat připojení LED modulů po celé ploše obrazu, takže musí mimo jiné být dostatečně pevný a robustní, aby unesl pevná, celohliníková záda. Zároveň ale musí být dostatečně lehký, aby s ní bylo snadné manipulovat, a také elegantní, aby se v interiérech vyjímal! 

 

Nadto jsme se rozhodli, že naše obrazy budou mít vyměnitelné motivy, aby si každý mohl do jednoho rámu libovolně dokupovat motivy, které se mu právě líbí! Sice je takové řešení výrobně složitější, ale na druhou stranu je mnohem zajímavější a obraz může mít díky němu desítky podob! 

 

Výroba světelného obrazu opravdu není snadná záležitost. Vše začíná u pečlivého výběru vhodných komponent a končí u precizního ručního zpracování. 

 

Pokud vás světelné obrazy a jejich techologie zajímají, koukněte sem a dozvíte se víc - https://www.luxframe.cz/technologie.

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vítejte na LUXframe.cz, aneb co jsou LUXframe světelné obrazy?

24.11.2017

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
KONTAKT
ADRESA

Řehořova 26

Brno, 618 00

Česká republika

POMOC
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon
Logo LUXframe světelné obrazy